Język:
PL EN
Waluta:
0

Najlepsze samochody do założenia instalacji LPG

Andrzej Siedlik
29773
« powrót

Coraz większa cena benzyny oraz ograniczenia związane z silnikami diesla, których już niedługo możemy spodziewać się w większych miastach, wpływają na to, że lawinowo rośnie zainteresowanie montażem instalacji gazowej w samochodach. I wcale nie mówimy tu tylko o kilkunastoletnich samochodach dominujących na naszym rynku motoryzacyjnych, coraz większy udział w rynku ten rodzaj paliwa ma również w segmencie samochodów nowych. Dealerzy aut zauważając trendy panujące na rynku, coraz częściej starają się w swojej ofercie, posiadać przynajmniej kilka modeli, które są wyposażone w fabryczną instalację gazową. Mimo, że oferta jest jeszcze dość ograniczona, to z roku na rok obserwujemy większą ilość aut napędzanych tym ekologicznym i przyjaznym środowisku paliwem.

Nowy samochód z LPG? Czy to się opłaca?

Nie tylko klienci indywidualni, ale również firmy posiadające ogromne floty samochodowe poszukują oszczędności na każdym kroku. W przypadku samochodów napędzanych mieszanką propan-butanu oszczędności związane z pokonaniem każdych 100 km są odczuwalne dla portfela. Dlatego posiadając samochód, który pokonuje duże odległości, każdego dnia możemy zaoszczędzić naprawdę pokaźne sumy. Nie tylko roczne przebiegi mają tutaj znaczenie, również pojemność silnika im wyższa, tym większa szansa, że to właśnie instalacja gazowa powinna być nieodzownym elementem, na który zwrócić uwagę przy wyborze samochodu. O oszczędnościach związanych z montażem instalacji pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich wpisów blogowych. W przypadku chęci zakupu nowego samochodu, warto przejrzeć ofertę kilku koncernów motoryzacyjnych dbających o nasze finanse. Wśród marek samochodów z dostępnymi fabrycznymi instalacjami gazowymi znajdziemy:

  • Alfa Romeo,
  • Dacia,
  • Fiat,
  • Hyundai,
  • Kia,
  • Mercedes,
  • Opel,
  • Renault,
  • Skoda,
  • Volkswagen.

Musimy jednak zaznaczyć, że wybór takiego samochodu, to nie tylko same superlatywy. Koncerny decydując się na umieszczenie takich modeli w ofercie wiedzą, że klient wybierający nowy samochód na gaz, chce pewności, że została ona w prawidłowy sposób dobrana oraz że sam fakt jej posiadania nie wpłynie w żaden sposób na gwarancje. Dlatego cena instalacji w samochodzie z salonu jest wyższa i to zdecydowanie niż w przypadku instalacji dostępnych na rynku. Nadal jest to mocno opłacalne, jednak czas amortyzacji się wydłuża.

Samochody używane na LPG

Opłacalność instalacji gazowej w samochodach używanych to temat rzeka. Choć istnieje dalej spore grono osób nieprzekonanych do tego rozwiązania, to na temat oszczędności związanych z tankowaniem tego rodzaju paliwa nie można dyskutować. Jest to niezaprzeczalna forma oszczędności nieuniknionych kosztów związanych z naszą mobilnością. Inwestycja ta w zależności od instalacji, która została wykorzystana czy mocy silnika oraz spalania, zwróci się najczęściej po przejechaniu około 10.000 do 12.000 kilometrów. Jest to dystans, który kierowcy pokonują w ciągu kilku do kilkunastu miesięcy.

Najlepsze silniki do LPG

Chociaż nowe instalacje V czy IV generacji praktycznie bez problemu sprawdzają się w większości pojazdów, to jednak istnieją modele silników samochodowych, które doskonale współgrają z samochodami osobowymi. Postaramy się wymienić najpopularniejsze modele samochodów poruszających się po naszych drogach oraz wersje silników w tych pojazdach, które sprawiają, że założenie instalacji staje się bardzo opłacalnym zabiegiem.

1,6 8V (100 KM)

Silnik, który możemy znaleźć między innymi w jednym z najpopularniejszych na drodze VW Golfie, ale również czeskie Skody, hiszpańskie Seaty posiadały w swojej ofercie samochody wyposażone w ten silnik.

1,4 i-VTEC i 1,8 i-VTEC

Silniki montowane między innymi w Hondzie Civic doskonale znosiły instalację gazową. Zarówno specjaliści, jak i użytkownicy poza niewielką awaryjnością, doskonale oceniali też opłacalność wyboru instalacji w tych motorach.

1.8T (130 KM)

Chociaż mniej popularny niż słynny 1.9 TDI to właśnie silnik Volkswagena Passata B5 FL doskonale sprawował się napędzany mieszanką propan-butanu.

1.6 MPI oraz 1.4 MPI 16V

Silniki samochodowe określane przez wielu mianem niezniszczalnych, które mimo wszystko posiadały swoje mankamenty, to doskonale nadawały się do założenia instalacji gazowej. Najczęściej spotkamy je w samochodach Audi A3 oraz A4, ale również Skoda Fabia czy Seat Leon dostępne są z tymi motorami.

Jeśli nie wiesz, jak silnik twojego samochodu zareaguje na LPG, zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści poza fachowym doradztwem, pomogą dobrać idealną instalację składającą się z produktów sprawdzonych i pewnych producentów.

(4.4/5), głosów: 45
Ocena strony
« powrót
Copyright © 2013-2022 P.H.U. LPG AUTO GAZ
Realizacja artnex.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasza witryna może działać lepiej. Rozumiem

X
Niestety jesteśmy poza biurem.
Chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie,
kiedy wrócimy do pracy?
Podaj swój numer telefonu
9 klientów dzisiaj zamówiło rozmowę z nami.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych.
Tylko oddzwonimy.