Język:
PL EN
Waluta:
0

Blog LPG

Nasz blog ekspercki powstał z myślą o użytkownikach instalacji LPG. Ma na celu przekazywać wskazówki, rozwiewać mity krążące wokół posiadania auta na gaz.

Znajdziesz tutaj również porady, jak usunąć usterki mogące pojawić się w samochodowej instalacji gazowej. Z pewnością zamieszczone przez użytkowników opinie pomogą dokonać odpowiednich wyborów części do gazu czy też będą pomocne w naprawach. Obecnie praktycznie każdy kierowca po uzyskaniu prawa jazdy zastanawia się nad kupnem oszczędnego samochodu, a w takiej sytuacji warto rozważyć wybór auta, w którym jest LPG jako paliwo samochodowe. Korzyści jakie płyną z posiadania pojazdu na gaz to przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Warto pamiętać, że ceny paliw (benzyna/diesel) zawsze są wyższe w porównaniu do gazu LPG.

Na blogu podpowiemy jak i kiedy serwisować, dokonywać przeglądu instalacji. Ponadto przedstawimy nowinki motoryzacyjne. Decydując się na auto z gazem sprawdź czy opłaca się montować LPG w Twoim samochodzie oraz jaki jest koszt założenia instalacji gazowej.

Zachęcamy do zaglądania na nasz blog o gazie LPG.

Ceny LPG w Europie na wakacje

Andrzej Siedlik
25209
Sezon wakacyjny od zawsze kojarzył się ze wzmożonymi podróżami. O ile ostanie wakacje w związku z sytuacją epidemiologiczną, były zdecydowanie częściej przekładane czy całkowicie z nich rezygnowano, to w tym roku zauważalny jest trend rosnącej liczby wyjazdów. Coraz częściej decydujemy się również na podróże poza turystyczne regiony naszego kraju. Ceny w zagranicznych kurortach są porównywalne jak nad Bałtykiem, w Tatrach czy Mazurach. Zagraniczne kierunki kuszą również zdecydowanie pewniejszą pogodą. Jednak mają one również swoje minusy. Koszty przejazdu od lat stanowiły lwią część wydatków związanymi z wakacjami. Czy da się je jednak ograniczyć? Jak sprawić, aby w naszym portfelu pozostało więcej pieniędzy? O tym dlaczego warto podróżować samochodem z instalacją gazową, przeczytasz w dalszej części artykułu.

Wszystko, co musisz wiedzieć o homologacji butli LPG

Andrzej Siedlik
27999
W dniu dzisiejszym postaramy się przybliżyć kwestię legalizacji butli LPG. Jak można tego dokonać, czy lepsza jest legalizacja, czy zakup nowej. Na to i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziesz w dalszej części artykułu.

Czy do parkingu podziemnego wjedziesz samochodem z LPG?

Andrzej Siedlik
41174
W zależności od badań szacuje się, że samochody z instalacją gazową w Polsce, stanowią 15% wszystkich zarejestrowanych samochodów. Ich ciągle rosnąca popularność to skutek stosunkowo tanich instalacji gazowych w połączeniu z ponad dwukrotną mniejszą ceną niż jest to w przypadku klasycznej benzyny 95. Skoro instalacja gazowa jest tak popularna, to można byłoby założyć, że przepisy określające ich codzienne użytkowanie zostały dogłębnie dopracowane. Jednak nic bardziej mylnego. Dziś omówimy przepisy dotyczące parkowania w garażach podziemnych. W jaki sposób reguluje to polskie prawo, a jak wygląda codzienna praktyka. Pytanie często powtarzające się wśród użytkowników LPG w Polsce.

Czy wjedziesz do Strefy Czystego Transportu Samochodem z LPG?

Andrzej Siedlik
29094
Od wielu lat oczekuje się zmian związanych z ruchem samochodowym w wielkich miastach. Naciski na rządzących, składają mieszkańcy, ekolodzy i organizację pozarządowe. Pierwszym krokiem, który miał zmniejszyć ruch na drogach w centrach miast były strefy płatnego parkowania.

Serwisowanie samochodu z instalacją LPG po zimie

Andrzej Siedlik
34986
Wiosenny przegląd samochodów wyposażonych w instalację gazową jest często zaniedbywaną czynnością. Jednak samochody wyposażone w instalacje LPG odmiennie reagują na wilgoć, wahania temperatury czy inny skład zimowej mieszanki.

Złączki przewodów PCV Faro

Andrzej Siedlik
35136
Złączki termoplastycznych przewodów Faro wykorzystywane są do podłączenia przewodów w instalacji gazowej samochodu. Wybierane są ze względu na swoją odporność na działania warunków atmosferycznych...

Wszystko co musisz wiedzieć o filtrach LPG

Andrzej Siedlik
50285
Coraz popularniejsze instalacje gazowe w samochodach osobowych sprawiają, że kolejne rzesze kierowców poszukują informacji na temat funkcjonowania instalacji. To właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć artykuł przybliżający tematykę filtrów stosowanych w instalacjach gazowych.

Jak przygotować się na wakacyjny wyjazd?

Andrzej Siedlik
30560
Przełom czerwca i lipca to początek sezonu wakacyjnego w Polsce. Szkoły skończyły już zajęcia, w zakładach pracy, firmach czy urzędach pracownicy zaczynają urlopy.

Reduktor w instalacji LPG - o czym pamiętać?

Andrzej Siedlik
47066
Instalacja gazowa składa się z wielu elementów, o których większość kierowców często zapomina. Jednym z najbardziej niedocenianych jest z całą pewnością reduktor.

Jakie świece do silników LPG?

Andrzej Siedlik
50577
Samochody wyposażone w instalację gazową muszą sprostać trudniejszym warunkom pracy niż w przypadku kiedy do jazdy wykorzystują wyłącznie benzynę.

Najlepsze samochody do założenia instalacji LPG

Andrzej Siedlik
38888
Coraz większa cena benzyny oraz ograniczenia związane z silnikami diesla, których już niedługo możemy spodziewać się w większych miastach, wpływają na to, że lawinowo rośnie zainteresowanie montażem instalacji gazowej w samochodach.

Dlaczego samochód z LPG zużywa benzynę?

Andrzej Siedlik
34145
Wielu kierowców błędnie uważa, że samochody wyposażone w instalacje LPG nie zużywają benzyny poza momentami, w których następuje rozruch silnika. Jednak są sytuacje, które tego wymagają.

Jak przygotować do zimy auto z LPG?

Andrzej Siedlik
30263
Aura za oknem nieubłaganie przypomina nam o tym, że sezon zimowy za pasem. Dodatkowym czynnikiem, który wpływa na świadomość klientów, jest zmiana ceny gazu LPG na stacjach benzynowych. Czy zmiana składu mieszanki propan-butanu jest wystarczająca, by nasze auto było w pełni przygotowane do sezonu zimowego?

Typowe usterki związane z instalacją LPG

Andrzej Siedlik
36086
Samochody wyposażone w instalację gazową niezależnie czy zakładaną fabrycznie, czy w późniejszym etapie eksploatacji samochodu, charakteryzują się typowymi usterkami. Jednak jeśli zapamiętamy jakie usterki powodują określone symptomy w pracy samochodu, możemy w łatwy a co najważniejsze tani sposób się ich pozbyć.

Serwisowanie instalacji LPG - o czym musisz pamiętać?

Andrzej Siedlik
30515
Wybór instalacji LPG do samochodu, poza oszczędnościami przynosi jednak kilka dodatkowych obowiązków związanych z jej przeglądem i serwisowaniem. W związku ze specyfiką instalacji i rodzajem paliwa, a także dodatkowymi częściami musimy na bieżąco serwisować całą instalację.

Najpopularniejsze mity dotyczące LPG

Andrzej Siedlik
28913

Wraz ze wzrostem popularności montażu instalacji LPG w samochodach, przez lata pojawiły się mity na temat jej funkcjonowania czy bezpieczeństwa. Wiele z nich jest na tyle głęboko zakorzenionych w ludzkiej świadomości, że bezkrytycznie uważają je za prawdę. W dzisiejszym wpisie postaramy się rozprawić z tymi najpopularniejszymi, które najmocniej uderzają w osoby planujące założenie instalacji gazowej w swoim samochodzie.

LPG w Europie - O różnych końcówkach słów kilka

Andrzej Siedlik
101993

Wyjeżdżając za granicę, niemal każdemu zależy na tym, aby zamknąć koszt podróży w jak najniższej kwocie. Posiadając samochód wyposażony w instalację gazową, szczególnie przy zdecydowanie dłuższych trasach mamy możliwość zaoszczędzenia zdecydowanie pokaźnych sum pieniędzy. Jednak czy wszędzie będzie możliwe zatankowanie gazu? Czy stacje benzynowe oferujące gaz LPG w każdym kraju są takie same?

Jaki zbiornik LPG wybrać do samochodu?

Andrzej Siedlik
30911

Wybierając instalację gazową, nie można zapomnieć o jej kluczowym elemencie, którym z całą pewnością jest zbiornik. Zbiornik będzie przechowywał nasze tanie paliwo, którym jest mieszanka propan butanu. Czy kierować się przy wyborze? Które cechy powinny być dla nas najważniejsze i jaki rodzaj butli wybrać? W dzisiejszym wpisie postaramy się przybliżyć Państwu ten niełatwy wybór.

Czy warto zakładać instalację LPG?

Andrzej Siedlik
28197

Okres wakacyjny powoli dobiega końca, jednak według analiz nie możemy spodziewać się obniżki cen paliwa na stacjach, tak jak miało to miejsce w analogicznych latach w tym okresie. Niemal każdy kierowca, odwiedzający Polskie stacje, przyzwyczaił się do cen daleko wykraczających ponad 5 zł za litr benzyny bezołowiowej.

(4.3/5), głosów: 81
Ocena strony
Copyright © 2013-2024 P.H.U. LPG AUTO GAZ

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasza witryna może działać lepiej. Rozumiem

X
Potrzebujesz porady?
Oddzwonimy do Ciebie w ciągu kilku minut.
Podaj swój numer telefonu
14 klientów dzisiaj zamówiło rozmowę z nami.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych.
Tylko oddzwonimy.