Język:
Language PL Language EN
Waluta:
0

Blog LPG

Nasz blog ekspercki powstał z myślą o użytkownikach instalacji LPG. Ma na celu przekazywać wskazówki, rozwiewać mity krążące wokół posiadania auta na gaz.

Znajdziesz tutaj również porady, jak usunąć usterki mogące pojawić się w samochodowej instalacji gazowej. Z pewnością zamieszczone przez użytkowników opinie pomogą dokonać odpowiednich wyborów części do gazu czy też będą pomocne w naprawach. Obecnie praktycznie każdy kierowca po uzyskaniu prawa jazdy zastanawia się nad kupnem oszczędnego samochodu, a w takiej sytuacji warto rozważyć wybór auta, w którym jest LPG jako paliwo samochodowe. Korzyści jakie płyną z posiadania pojazdu na gaz to przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Warto pamiętać, że ceny paliw (benzyna/diesel) zawsze są wyższe w porównaniu do gazu LPG.

Na blogu podpowiemy jak i kiedy serwisować, dokonywać przeglądu instalacji. Ponadto przedstawimy nowinki motoryzacyjne. Decydując się na auto z gazem sprawdź czy opłaca się montować LPG w Twoim samochodzie oraz jaki jest koszt założenia instalacji gazowej.

Zachęcamy do zaglądania na nasz blog o gazie LPG.

Wszystko co musisz wiedzieć o filtrach LPG

Andrzej Siedlik
321
Coraz popularniejsze instalacje gazowe w samochodach osobowych sprawiają, że kolejne rzesze kierowców poszukują informacji na temat funkcjonowania instalacji. To właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć artykuł przybliżający tematykę filtrów stosowanych w instalacjach gazowych.

Jak przygotować się na wakacyjny wyjazd?

Andrzej Siedlik
299
Przełom czerwca i lipca to początek sezonu wakacyjnego w Polsce. Szkoły skończyły już zajęcia, w zakładach pracy, firmach czy urzędach pracownicy zaczynają urlopy.

Reduktor w instalacji LPG - o czym pamiętać?

Andrzej Siedlik
738
Instalacja gazowa składa się z wielu elementów, o których większość kierowców często zapomina. Jednym z najbardziej niedocenianych jest z całą pewnością reduktor.

Jakie świece do silników LPG?

Andrzej Siedlik
2259
Samochody wyposażone w instalację gazową muszą sprostać trudniejszym warunkom pracy niż w przypadku kiedy do jazdy wykorzystują wyłącznie benzynę.

Najlepsze samochody do założenia instalacji LPG

Andrzej Siedlik
2610
Coraz większa cena benzyny oraz ograniczenia związane z silnikami diesla, których już niedługo możemy spodziewać się w większych miastach, wpływają na to, że lawinowo rośnie zainteresowanie montażem instalacji gazowej w samochodach.

Dlaczego samochód z LPG zużywa benzynę?

Andrzej Siedlik
1190
Wielu kierowców błędnie uważa, że samochody wyposażone w instalacje LPG nie zużywają benzyny poza momentami, w których następuje rozruch silnika. Jednak są sytuacje, które tego wymagają.

Jak przygotować do zimy auto z LPG?

Andrzej Siedlik
750
Aura za oknem nieubłaganie przypomina nam o tym, że sezon zimowy za pasem. Dodatkowym czynnikiem, który wpływa na świadomość klientów, jest zmiana ceny gazu LPG na stacjach benzynowych. Czy zmiana składu mieszanki propan-butanu jest wystarczająca, by nasze auto było w pełni przygotowane do sezonu zimowego?

Typowe usterki związane z instalacją LPG

Andrzej Siedlik
828
Samochody wyposażone w instalację gazową niezależnie czy zakładaną fabrycznie, czy w późniejszym etapie eksploatacji samochodu, charakteryzują się typowymi usterkami. Jednak jeśli zapamiętamy jakie usterki powodują określone symptomy w pracy samochodu, możemy w łatwy a co najważniejsze tani sposób się ich pozbyć.

Serwisowanie instalacji LPG - o czym musisz pamiętać?

Andrzej Siedlik
1468
Wybór instalacji LPG do samochodu, poza oszczędnościami przynosi jednak kilka dodatkowych obowiązków związanych z jej przeglądem i serwisowaniem. W związku ze specyfiką instalacji i rodzajem paliwa, a także dodatkowymi częściami musimy na bieżąco serwisować całą instalację.

Najpopularniejsze mity dotyczące LPG

Andrzej Siedlik
365

Wraz ze wzrostem popularności montażu instalacji LPG w samochodach, przez lata pojawiły się mity na temat jej funkcjonowania czy bezpieczeństwa. Wiele z nich jest na tyle głęboko zakorzenionych w ludzkiej świadomości, że bezkrytycznie uważają je za prawdę. W dzisiejszym wpisie postaramy się rozprawić z tymi najpopularniejszymi, które najmocniej uderzają w osoby planujące założenie instalacji gazowej w swoim samochodzie.

LPG w Europie - O różnych końcówkach słów kilka

Andrzej Siedlik
4383

Wyjeżdżając za granicę, niemal każdemu zależy na tym, aby zamknąć koszt podróży w jak najniższej kwocie. Posiadając samochód wyposażony w instalację gazową, szczególnie przy zdecydowanie dłuższych trasach mamy możliwość zaoszczędzenia zdecydowanie pokaźnych sum pieniędzy. Jednak czy wszędzie będzie możliwe zatankowanie gazu? Czy stacje benzynowe oferujące gaz LPG w każdym kraju są takie same?

Jaki zbiornik LPG wybrać do samochodu?

Andrzej Siedlik
637

Wybierając instalację gazową, nie można zapomnieć o jej kluczowym elemencie, którym z całą pewnością jest zbiornik. Zbiornik będzie przechowywał nasze tanie paliwo, którym jest mieszanka propan butanu. Czy kierować się przy wyborze? Które cechy powinny być dla nas najważniejsze i jaki rodzaj butli wybrać? W dzisiejszym wpisie postaramy się przybliżyć Państwu ten niełatwy wybór.

Czy warto zakładać instalację LPG?

Andrzej Siedlik
632

Okres wakacyjny powoli dobiega końca, jednak według analiz nie możemy spodziewać się obniżki cen paliwa na stacjach, tak jak miało to miejsce w analogicznych latach w tym okresie. Niemal każdy kierowca, odwiedzający Polskie stacje, przyzwyczaił się do cen daleko wykraczających ponad 5 zł za litr benzyny bezołowiowej.

(5/5), głosów: 5
Ocena strony
Copyright © 2013-2019 P.H.U. LPG AUTO GAZ
Realizacja artnex.pl
X
Potrzebujesz porady?
Oddzwonimy do Ciebie w ciągu kilku minut.
Podaj swój numer telefonu
12 klientów dzisiaj zamówiło rozmowę z nami.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych.
Tylko oddzwonimy.